LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan,Euro dhe Franga zviceriane në kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i këmbimit, 8 nëntor 2022

2022-11-08 08:11:00, Ekonomi CNA

Dollari amerikan,Euro dhe Franga zviceriane në kuotat e 116 Lekëve/

Dollari amerikan, Euro dhe Franga zviceriane, këmbehen me Lekun, pothuajse në të njëjtat kuota, në vlerën e 116 Lekëve.

Paundi britanik shitet dhe blihet jo më pak se 133 Lekë.

Rënie drastike sot ka regjistruar edhe Dollari kanadez, që ka rënë në kuotat e 85 lekëve.

Sot, me 8 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 134.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.8 lekë, ndërsa në shitje me 118 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.7 lekë dhe në shitje me 87.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan,Euro dhe Franga zviceriane në kuotat e 116 Lekëve/

Lajmet e fundit nga