LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbanat që bien për skandalin me inceneratorët/ “Kokat” e aferës bredhin të lirë nëpër botë

2023-02-28 23:02:00, Denoncim CNA

Këmbanat që bien për skandalin me inceneratorët/

“Kokat” e aferës së inceneratorëve janë të lirë dhe bredhin nëpër botë, ndërkohë që pagesat vijojnë.

Këtë fakt e ka vënë sërish në dukje deputetja Monika Kryemadhi, e cila tha në një intervistë me Beti Njumën se Lefter Koka dhe Alqi Bllako janë mercenarë për këtë aferë.

“Nuk ka pse të më habisë. Lefteri të tregojë shokët, ata që e çuan në burg. Lefteri ka qenë i fundit i kavallit, është në burg, ndërsa Erion Veliaj vijon të marrë lekët te incineratori i Tiranës. Lefteri është në burg, ndërkohë personat që e futën në këtë skemë bredhin nëpër botë. Problemi është shumë i madh. Lefteri me Alqin janë mercenarët.

Pres që për Tiranën të ketë një reagim. SPAK e ka shumë të vështirë të thërrasë Erion Veliajn në SPAK, presioni i tij është i jashtëzakonshëm. Më e pakta që pres është pezullimi i pagesave të incineratorit, paguajnë 100 mijë euro në ditë. Ta marrë në sekuestro”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga