LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The messages are coming out/ How Veliaj is putting pressure on the administration before the elections

2023-03-30 17:29:00, Denoncim CNA
The messages are coming out/ How Veliaj is putting pressure on the
The mayor of Tirana, Erion Veliaj

The spokeswoman of the opposition candidate's campaign for Tirana, Silvi Bardhi, has published several messages, with which she denounced that the mayor Erion Veliaj is putting pressure on the administration.

According to the messages, Veliaj forced administration employees to distribute a meme about Belind Këlliç.

Through a status on social networks, Bardhi declares that the mayor is exerting pressure through the activist platform.

Silvi Bardhi's denunciation:

Veliaj increases the pressure on the administration before the elections. With Belindi, the employees will be freed from this violence.

The messages are coming out/ How Veliaj is putting pressure on the

Dëshmi të reja dalin çdo ditë për presionin që Erion Veliaj ushtron ndaj administratës, duke u kërkuar me detyrim angazhimin në rrjetet sociale për shprehje pëlqimi apo shpërndarje të materialeve propagandistike.

Presioni ndaj administratës është i skajshëm, sidomos në rastet kur duhet sulmuar ose përbaltur kundërshtari.

Kjo foto tregon ankesën e një qytetari, që është vënë nën trysni me urdhër nga lart, ai dhe kolegët e tij, për të shpërndarë një video të përgaditur nga bashkia, ku atakohet Belind Kelliçi.

Platforma që përdoret, është aktivisti.

Denoncime të shpeshta vijnë nga nëpunësit e Bashkisë pranë Belind Këlliçit dhe shtabit të tij, ku shprehet revolta e administraës ndaj këtij shantazhi që ushtron Veliaj.

This violence will end very soon, on May 14. With Belind Këlliç as Mayor, no employee, no man, no woman, who supports his family with his work, will be forced to do propaganda, or deal with politics, without his consent./ CNA.al

The messages are coming out/ How Veliaj is putting pressure on the

Lajmet e fundit nga