LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Irfani po sulmon rrugën Korçë-Ersekë?

7 Maj 2022, 10:46, Aktualitet CNA

Media e Irfan Hysenbelliut ka vënë alarmin për segmentin rrugor Korçë-Ersekë.

Sipas gazetarisë-biznesore të Irfan Hysenbelliut, rruga interurbane dytësore Korçë?Ersekë është kthyer në një greminë, e cila po gllabëron miliona euro nga buxheti i shtetit.

?Kostoja ka shkuar 60 milionë euro për një rrugë të kategorisë C, një karrexhatë me të paktën një korsi lëvizjeje për sens, 35 kilometra të gjatë dhe vetëm 8,5 metra të gjerë. Dyshimet janë të mëdha edhe për tenderat e lotit 2 pasi janë fituar nga e njëjta kompani dhe sa 99.9% e fondit limit?, thuhet në shkrim.

Punimet për rrugën e Ersekës, ashtu si për segmentin rrugor, Qafë-Plloçë kanë pasur ritme të ngadalta për mungesë financimi.

Kujtojmë se Qafë-Plloçës i janë shtuar 40 milionë euro, ndërsa për Kolonjën nuk ka pasur projekt për lotin e dytë dhe të tretë.
Dhe për këtë arsye financimi ka qenë i pjesshëm.

Por, Irfani u kujtua tani?

Çfarë halli ka Irfani me rrugën e Kolonjës apo e ka me firmën që e ndërton se askush nuk beson në gazetarinë e ndershme të Irfanit?

Irfani për asgjë nuk ndihet në Shqipëri, as për investimet e Qeverisë aty ku ka suksese apo edhe dështime, ndërkohë që del tani për rrugën e Ersekës.

A mund të besohet ?kapter? Irfani, i cili reagimet mediatike, dyshohet se i bën për interesa personale të bizneseve dhe jo prej gazetarisë?/CNA.al

Rilindja merr nën kontroll mediat e Irfan Hysenbelliut

DOKUMENTI-Inceneratorët ?blenë? edhe Irfan Hysenbelliun/ Qindra milionë lekë për kompanitë e tij

Kur do flasë Irfani për qindra mijëra euro, paguar nga inceneratorët ?!

Afera e shekullit/ 300 mijë euro në vit për Irfan Hysenbelliun dhe familjarët e tij

Inceneratorët, miliona për familjarët e Irfan Hysenbelliut/ Zbulohen të tjera dokumente

Lajmet e fundit nga