LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e shekullit/ Inceneratorët “fundosin” gjithë kupolën qeveritare?

21 Dhjetor 2021, 13:57, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha është ndalur sërish sot se tek afera e inceneratorëve, të cilën e ka konsideruar si vjedhjen e shekullit.

Në një deklaratë për mediat, Basha tha se arrestimi i Lefter Kokës është për tu përshëndetur, por jo i mjaftueshëm.

Sipas Lulzim Bashës, në këtë aferë është përfshirë e gjithë kupola e qeverisë.

?Arrestimi i Kokës është për t?u përshëndetur por i paplotë përderisa nuk shoqërohet me një hetim të plotë dhe me transparencë. Shqiptarët e dinë që Lefter Koka nuk ka vepruar i vetëm.

Shqiptarët e dinë që Lefter Koka nuk mund të merrte 17 vendime qeverie për një ditë për tre inceneratorë, që sot janë skena krimi të sekuestruara nga SPAK.  

PD denoncoi dhe bëri të mundur nisjen e hetimeve. Ka nisur përpjekjet edhe për transparencë parlamentare.  

Iu bëj thirrje Ramës dhe Felaj, të mos pengojnë komisionin për inceneratorët, që do mblidhet ditën e neserme.  

Kjo është vjedhja e shekullit. Është bërë mullar me prova, se tek inceneratorët është e lidhur gjithë kupola qeveritare.?-tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga