LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Debts 'sin' the well-known company / Cosmetics giant on the verge of bankruptcy

2022-06-18 21:34:00, Trending CNA
Debts 'sin' the well-known company / Cosmetics giant on the verge of
Products of the Revlon company

Despite the fact that the end of the pandemic was supposed to bring another spirit and a sales boom in the cosmetics industry, for the well-known company Revlon the opposite has happened.

Revlon is 'collapsed' under the weight of debts. This week, Revlon filed for bankruptcy protection in the US.

International media report that this is a legal process that enables the company to continue trading, while looking at ways to repay its substantial debts. 

Kompania me bazë në Nju Jork tha se me miratimin e gjykatës, ajo pret të marrë 575 milionë dollarë (469 milion £) në financim nga huadhënësit e saj ekzistues, gjë që do ta lejojë atë të mbajë funksionimin e përditshëm.

Kanë qenë ngarkesat e borxhit, ndërprerjet në rrjetin e saj të zinxhirit të furnizimit dhe kostot në rritje ato që kanë ‘gjunjëzuar’ ikonën e bukurisë 90-vjeçare, e cila shpiku buzëkuqin dhe manikyrin e thonjve që kombinoheshin dhe vendosi ritmin në sallat e bukurisë gjatë pjesës më të madhe të shekullit të 20-të.

Gjatë ditëve të saj të lulëzimit, Revlon ishte i dyti pas Avon në shitje, por në shenjë të pasurisë së saj të dobësuar, kompania tani ka rënë jashtë 20-shes së parë.

According to a recent industry survey, Revlon has seen its decline in inability to keep up with online competition and brands led by celebrities like Kylie Jenner's Kylie Cosmetics or Rihanna-'s Fenty Beauty -// BA - CNA. al

Lajmet e fundit nga