LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paraditja me diell, pasditja me shi/ Moti për ditën e sotme

2023-05-27 08:07:00, Sociale CNA
Paraditja me diell, pasditja me shi/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës paraqitet nën mbizotërimin e intervaleve të gjata me kthjellime të cilat më të dukshme do të jenë në ultësirën perëndimore.

Ndërsa në zonat malore herë pas here priten kalime të pakta të vranësirave.

Parashikohet që pas mesdite vranësirat të pësojnë zhvillim në të gjithë territorin duke sjellë shira të pakët, të cilat më të fokusuara do të jenë përgjatë shtrirjes Lindore dhe momente me pika shiu do të ketë pjesërisht në qytetet e zonës së ulët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga