LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U arrestua nga SPAK, Berisha publikon foton: Pëllumb Gjoka mik i Ramës, tmerroi votuesit

27 Korrik 2023, 15:50, Aktualitet CNA

U arrestua nga SPAK, Berisha publikon foton: Pëllumb Gjoka mik i

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një foto ku pretendon se makina e mikut të ngushtë të Edi Ramës, Pëllumb Gjoka me datë 14 maj ka qenë para një qendre votimi në Velipojë.

Sipas Berishës, qëllimi i  ndodhjes së tij tek qendra e votimit 324 ishte për të tmerruar zgjedhësit.

Biznesmeni, Pëllumb Gjoka është arrestuar me urdhër të SPAK. Vetë kryeministri Rama ka firmosur dokumentin që e njeh Pëllumb Gjokën si investitor strategjik. 

Investimet e tij strategjike përfshinin kompaninë “Imperial Group” dhe dy vite më parë iu dha e drejta të ndërtojë resortin “Silver Sand”, brenda pyllit në bregdetin e Velipojës.

Në atë kohë Rama është akuzuar se po mbronte dhe po favorizonte biznesmenin në fjalë, i cili as nuk kishte justifikuar pasurinë e vënë përgjatë 30 viteve.

“Kjo është makina e kriminelit Pëllumb Gjoka, mikut të ngushtë të Edi Ramës dhe investitorit strategjik. Me datë 14 maj kjo makinë ka qendruar para qendrës së votimit 324, Velipojë për të tmerruar zgjedhësit, kurse banda Gjoka kishte pushtuar qendrat e tjera.”, shkruan Berisha në rrjetet sociale./CAN.al

Lajmet e fundit nga