LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja McGonigal/ Klosi: S’ka akuza për Ramën, ish-zyrtarin nuk e lidh asgjë me Shqipërinë

20 Shkurt 2023, 17:04, Politikë CNA

Çështja McGonigal/ Klosi: S’ka akuza për Ramën,

Deputeti Blendi Klosi ka folur ditën e sotme për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe akuzat e ngritura ndaj qeverisë.

Klosi pretendon se kjo nuk ka asgjë që ta lidhë McGonigal me Shqipërinë dhe debati është i stisur nga opozita.

“Është një çështje që po hetohet. Nuk ka asgjë që ta lidhë me Shqipërinë se sido ta mbarsë debatin opozita për të krijuar një lloj ndjesie në Shqipëri, nuk besoj se ka asgjë që mund të bëjë në raporte institucionale”, u shpreh ai në një intervistë me gazetaren Juli Xhokaxhi.

Kjo e fundit evidentoi faktin se emri i kryeministrit Edi përmendet disa herë në dosje, ndërsa deputeti tha se kreu i qeverisë asnjëherë nuk akuzohet nga SHBA./ CNA.al

Lajmet e fundit nga