LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

2024-02-13 07:09:00, Sociale CNA
Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Moti do të jetë me kthjellime dhe alternime vranësirash, të cilat do të pasohen me reshje lokale shiu me intensitet të ulët në qendër dhe në lindje të vendit.

Era në pjesën më të madhe do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri 16m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë.

Mjegulla dhe mjegullina do të jenë prezente gjatë orëve të mëngjesit në zonat luginore dhe pjesërisht zonat e ulëta./ CNA

Lajmet e fundit nga