LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E hëna rrit temperaturat/ Rikthehen sërish ditët e nxehta

2022-08-14 14:31:00, Sociale CNA

E hëna rrit temperaturat/ Rikthehen sërish ditët e nxehta

Territori Shqiptar përgjatë gjithë 24 orëshit parashikohet të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku në ultësira përendimore do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave.

Ndërsa në zonat malore parashikohet që vranësirat të jenë më të dukshme, por nuk do të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë.

Ndërsa të martën 16 Gusht 2022, sipas MeteoAlb, orët e para të ditës sjellin dominim të kthjellimeve në një pjesë të mirë të ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore parashikohet të ketë kalime vranësirash.

Pritet që në orët vijuese gradualisht të kemi shtim të vranësira, ku në zonat malore do të jenë më të theksuara duke krijuar mundësi për memnte të pakta me pika shiu në skajin Verior.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 34°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga