LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bullizuan nxënësit/ Profesori jep dorëheqjen, rrëfen tmerrin: Gati sa nuk më dhunuan

2022-10-24 13:19:00, Sociale CNA

E bullizuan nxënësit/ Profesori jep dorëheqjen, rrëfen

Një professor ka dhënë dorëheqjen nga puna, duke pretenduar se është bullizuar nga nxënësit e tij.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një gjimnaz professional në Greqi.

Protothema.gr raporton se profesori ka dhënë dorëheqjen, përmes një letre te drejtuar drejtorit të shkollës, ku ka shpjeguar arsyet që e kanë çuar në këtë veprim.

Një profesor ka dhënë dorëheqje nga puna pasi pretendon se është bullizuar nga nxënësit e tij.

Në letër profesiori shkruan se ai është bullizuar nga nxënësit që nga dita e parë e mësimit, duke e bërë të pamundur që ai të punojë i qetë. Ai po ashtu shton se një ditë njëri nga nxënësit sa nuk e ka goditur.

 “Bërtisnin, ulërinin në orë të mësimit. Vinin në shkollë me makina dhe parkonin te oborri shkollës. Pinin duhan dhe lëndë narkotike, ndërkohë unë jepja mësim. Nuk më respektuan as edhe një sekondë. Përplasnin bankat dhe dyert”, shkruan ndër të tjera mësuesi në letrën e dorëheqjes./CNA.al

 

17:13 SOCIAL ISSUES

Cili është

"Gjatë vitit të kaluar, kam pasur shumë burra të cilët m...

Lajmet e fundit nga