LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skënderbeu kalon Erzenin me lehtësi, fitore me

2024-02-17 15:26:46, Sport CNA

Skënderbeu kalon Erzenin me lehtësi, fitore me

Skënderbeu mori një fitore shumë të rëndësishme, teksa mposhti pastër me rezultatin 0-3 Erzenin, në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-t.

Dy gola të shpejtë që në fillim, nga Franklin dhe Nikaj, e bënë ndeshjen më të lehtë për korçarët.

Në fundin e pjesës së parë, shijakasit shpërdoruan një penallti, e cila u prit nga portieri Alia.

Pjesa e dytë ishte e qetë, me Skënderbeun që u tregua më i saktë, duke shënuar edhe të tretin me Janaqin.

Me këtë fitore, Skënderbeu mban vendin e gjashtë me 31 pikë, ndërsa Erzeni renditet në vendin e nëntë me 23 pikë.  

Lajmet e fundit nga