LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria e Parë/ Fitojnë Lushnja dhe Flamurtari, Vora e mbyll me 9 lojtarë

2024-02-18 15:53:18, Sport CNA
Kategoria e Parë/ Fitojnë Lushnja dhe Flamurtari, Vora e mbyll me 9

U luajtën këtë të diel, dy ndeshjet e fundit për javën e 21, në Kategorinë e Parë. Lushnja triumfoi me rezultatin 2-1. Dopieta e Mikel Cankës, e bëri të pavlefshëm golin e Prengës.

Vlen të përmendet se Vora e mbylli ndeshjen me 9 lojtarë, pasi u ndëshkuan me të kuq, Ruçi në minutën e 19-të dhe Tabaku në minutën e 85-të.

Fitore regjistroi edhe Flamurtari, që mposhti 2-0 një nga rivalët direktë, siç është Korabi. Dy golat për vlonjatët u shënuan nga De Oliveira në minutat 58-të dhe 64-t.

Lajmet e fundit nga