LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inzaghi: Interi i jashtëzakonshëm, duhet të shënonim më shumë

2024-02-21 13:40:00, Sport CNA

Inzaghi: Interi i jashtëzakonshëm, duhet të shënonim më

Interi fitoi kundër Atletico Madridit, 1-0 në “San Siro”, në ndeshjen e parë të raundit të 16-shes së Ligës së Kampionëve. Një ndeshje e vështirë, e vendosur nga Arnautovic në pjesën e dytë.

"Performancë e shkëlqyer nga djemtë, ishin të jashtëzakonshëm kundër një kundërshtari të madh. Keqardhja është që fituam vetëm me një gol diferencë sepse në Madrid do të jetë vërtet e vështirë. Jam i lumtur për Arnautovicin, për mënyrën se si ai hyri dhe si po punon në stërvitje”.

"Ne nuk patëm një pjesë të parë të mirë edhe nëse mund të kishim shënuar, por më pas në pjesën e dytë ishim sensacionalë dhe kushdo që hyri në lojë na dha një dorë të mirë”.

Lajmi i keq i mbrëmjes është dëmtimi i Thuramit në fund të pjesës së parë: “Ai kishte një problem pas një sprinti, ndjeu sforcimin e muskujve, por do ta vlerësojmë në ditët në vijim. Shpresojmë të mos e humbasim për shumë kohë".

"Në këta gjashtë muaj kemi bërë shumë mirë, por tani vijnë më të rëndësishmet. Më pëlqen shumë të shoh se si luan skuadra, por e dimë se do të vijnë vështirësi. Duhet të punojmë siç po bëjmë”.

Performanca e Barellës ishte e shkëlqyer: “Ai pati një garë të mirë si të gjithë shokët e tjerë të skuadrës”.

Lajmet e fundit nga