LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gafa, penallti dhe tre gola! Pjesë e parë spektakolare në Partizani-Tirana

2024-02-16 19:52:00, Sport CNA

 

Është mbyllur pjesa e parë në derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës. Ashtu siç edhe pritej, ishin 45 minuta spektakolare, ku u shënuan edhe tre gola.

Fillimisht ishte Tirana, që kaloi në avantazh në minutën e 7-të, me Liridon Latifin që zhbllokoi sfidën.

Në minutën e 30-të, Xhuljano Skuka barazoi shifrat, teksa ktheu në gol një penallti të fituar nga ai vetë, pas një gabimi të portierit Abdullahu.

 

Tedi Cara përmbysi rezultatin në favor të Partizanit, teksa shënoi golin e dytë për skuadrën e tij në minutën e 43-të, për të vulosur shifrat në 2-1, për pjesën e parë.

 

Lajmet e fundit nga