LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka reveals the Rama-Alibeaj plan/ "They intended to introduce a law for non-women"

2023-03-21 21:30:00, Politikë CNA

Paloka reveals the Rama-Alibeaj plan/ "They intended to introduce a law for

Edi Paloka, head of the National Council of the Democratic Party, has spoken about the divisive acts of Enkelejd Alibeaj and the attitudes of the latter, which have always been hypocritical.

Paloka, who was invited to the show "A shoë" of the journalist Adi Krasta, stated that Rama, together with Alibejan, aimed to insert a special article for non-degrees in the decriminalization law, but then Rama withdrew.

He further spoke about the DASH report, which according to him was in contradiction with the statements of the ambassador in Albania and the return of attention to the 2021 elections now after two years was not without purpose.

Me të gjithë qëndrimet e Alibeajt ka pasur gjithmonë hipokrizi, pasi mjafton të mendojmë se si kemi arritur në këtë pikë. Kur ai deklaroi dje se unë me Berishën jam ndarë që në momentin që u shpall nongrada sepse ne lidhjet i kemi me aleatët tanë dhe se unë do të vazhdoj misionin e Partisë Demokratike.

Për të dyja këto ai ka ngjarje të shkuara. Në lidhje me shpalljen nongrada të Berishës në korrik ata së bashku me Alibeajn po rrinin në këmbë duke duartrokitur Berishën edhe pse ai ishte nongrada dhe kjo është një hipokrizi i Alibeajt.

Alibeaj ka deklaruar në mbledhje se nëse PD e ka kryer detyrën e saj le të shkrihet se dielli do të lindi përsëri ndërsa sot flet për misionin e PD.

Nga këto del që ai nuk është vetvetja po qëndron aty si pasojë e mbështetjes nga mazhoraca dhe e detyrojnë të qëndrojë aty.

In some way, he must have a grudge against Berisha DASH because the value of his non-wife has fallen. The Democrats waited for the evidence to come out and it turns out that it was lobbying like McGonigal's that brought out the nongrads ," he said./ CNA.al

Lajmet e fundit nga