LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha presents the candidate of Mati/ Message to the citizens for the May 14 elections

2023-03-22 18:03:00, Politikë CNA

Berisha presents the candidate of Mati/ Message to the citizens for the May 14

This afternoon, the chairman of the Democratic Party, Sali Berisha, stopped in the city of Mat, where he presented the candidate of the coalition "We win together" for the Municipality of Mat, Skënder Gjucin.

Berisha has given messages to the northerners, expressing confidence that they will bring Skënder Gjuci to the head of the municipality, in the May 14 elections.

The chief democrat invited the citizens to give their support to bring the victory of freedom, ideals and Albania that does not accept monism.

"Today we have gathered here to express our confidence in our future mayor of this city, the first citizen of Mati, Skënder Gjuci.

Berisha presents the candidate of Mati/ Message to the citizens for the May 14
Kandidati Skënder Gjuci

Me 14 maj qytetarët e Matit dhe mbarë Shqipërisë janë të ftuar të votojnë, të shprehin besimin e tyre për kandidatët që ata vlerësojnë më shumë. Në këtë kontekst unë dua të theksoj se kandidatët që paraqesim kësaj here si aleanca ‘Bashkë Fitojmë’ janë kandidatët e parë në historinë e këtij vendi, që nuk emërohen nga kryetari apo kryesia e PD-së, por që janë përzgjedhur dhe votuar nga ju, dhe ju garantoj se kjo është norma, standardi më i avancuar i lirisë për një forcë politike.

Kjo është mënyra më e përgjegjshme, më transparente për të vendosur në drjetim në qeveri vendore, parlament, parti njerëzit që ju vlerësoni më shumë. Një vit e gjysëm më parë dhe në këtë sallë dhe në çdo takim, demokratët kishin një kërkesë; ti emërojmë ne dhe të mos na i emërojë kryesia e partisë në Tiranë, përfaqësuesit tanë.

Berisha presents the candidate of Mati/ Message to the citizens for the May 14

Jam i kënaqur që vij këtu sot para jush me këtë kërkesë legjitime plotësisht të plotësuar. Çfarë do përpjekje që u bënë unë ju garantoj ju se kam qëndruar në anën tuaj dhe tek po vija lexova mesazhin e një demokrati, i cili më falënderonte, më tha se; u tregove stoik për primaret dhe na nderove ne si demokratë.

Kjo është e vërteta, ishte si një praktikë e parë, një praktikë që u zhvillua në mënyrë të shkëlqyer, në të cilën ju treguar një shkallë të lartë politike, formimi politik, një vlerësim të madh për lirinë dhe sot ne shkojmë ballë hapur para të gjithë zgjedhësve, demokratë, socialistë, pa parti, me Skënder Gjucin, Bedri Hoxhën, Ismail Ukën dhe me çdo kandidate dhe kandidat në Shqipëri.

Therefore, I invite you to do everything, day and night, sweat and sacrifice to protect the values ??of our candidates, to promote our candidates, to do everything for their victory. Their victory is the victory of freedom, it is the victory of each one of you, it is the victory of your ideals, of an Albania that does not accept monism, of an Albania that believes in itself and the future", stressed Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga