LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha welcomes Meta / Together, to overthrow Rama

2022-06-24 11:49:00, Politikë CNA

Berisha welcomes Meta / Together, to overthrow Rama

The chairman of the Democratic Party, Sali Berisha, said today that he welcomes the union of Ilir Meta with the Opposition, after the end of his mandate as President.

During a statement to the media, Berisha said he welcomes the contribution of any political force to unite against Rama.

"I welcome his and the SMI's contribution to the opposition against Rama.

"We will join all political forces because this regime is hostile to Albanians ," Berisha said.

Ndërsa i pyetur nga gazetarët se cili do jetë qëndrimi i tij, në rast se protestuesit tentojnë të futen në Kryeministri, në 7 Korrik, Berisha tha se “Edi Rama është i vetmi kryeministër që ia mbath para se të fillojnë protestat. Është e vërtetë kjo. Nuk ka qëndruar kurrë në Kryeministri.

Ndiqeni atë ditë, nga tunelet e Skraparit deri në galeritë e Klosit, por të jeni të sigurtë se në asnjë protestë nuk ka qëndruar në zyrë.

Kemi të bëjmë me një front, unë jam njëri prej aktorëve, dhe vendimet merren nga fronti”.

Po ashtu ai u pyet nëse do ketë një skenar të ngjashëm me 8 Janarin 2022.

8 Janari është skenar që nuk është përsëritur kurrë ndonjëherë në historinë e botës.

" No party leader in the world has done what Lulzim Basha did ," Berisha said./ CNA.al

Lajmet e fundit nga