LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Baçi reveals Alibeaj/ How he used to clap and smile to catch Berisha's eye

2023-03-21 17:11:00, Politikë CNA

Baçi reveals Alibeaj/ How he used to clap and smile to catch

Democratic deputy Luan Baçi has reacted strongly to the leader of the PD of vula's dissidents, Enkelejd Alibeaj, accusing him of using all means to fight and divide the democrats on the orders of his employer, Lulzim Basha.

Baçi has counted to Alibeaj the time of the 2021 assembly where the dissidents applauded for Sali Berisha non-stop and did their best to catch their eye.

Among other things, Baçi did not forget to mention the gifts and financing from Alibeaj's ally, Prime Minister Edi Rama, who, according to him, is getting ready to give him funds of over €1 million from the state budget.

Ai i ka kujtuar Alibeajt se ishin demokratët ata që nga hiçi e ngrijtën dhe e çuan shumë lartë dhe ai po ua shpërblen sot me tradhëti dhe dyfytyrësinë e treguar karshi tyre.

"Në fakt nuk ke faj ti, mirë bën, kështu vazhdo,  mos lërë gjë pa bërë, luftoi demokratët deri në fund, mos ndalo, përdori të gjitha mënyrat, nga më të ndyrat, se vetëm kështu, kënaqet punëdhënesi jot!

Në kuvendin e Korrikut të 2021, duartrokitet pa pushim kur hyri doktor Berisha në kuvend, qëndruat në këmbë deri sa u ul dhe po të njëjtën gjë edhe kur iku dhe nuk ndalonit së buzëqeshuri për t’i rënë sado pak në sy!

Pas 9 Shtatorit se patë për gjë, te thoshe, mbase ka ardhur koha, që PD edhe mund të mos ekzistoj nuk ka problem, do të lindë prap dielli nesër, perifrazove!

Pastaj nuk e kuptuam se si të hyri kjo dashuri e madhe, për ta "forcuar" PD dhe po bën çmos që ta prezantosh denjësisht me kandidat që i propozon vet, i voton vet, dhe i vendos vet!

Po mirë vulën ta dha Rama edhe siglen ta dha, fondet mbi 1  milionë € nga buxheti i shtetit do t’i marresh, plus "dhuratat" qeveritare s'po i quajmë se nuk e dimë sa janë!

Po çfarë pune të prishin demokratët që po garojnë, përballë mazhorancës me mundësitë e tyre, me financat e tyre, pa siglen e tyre, që ti e mbanë në xhep, si Ferto Fetahu në Cakran, që nuk do t’i leshë të garojnë edhe kështu, në një koalicion opozitar, me kandidat që i kanë votuar vet me një anëtar e një votë?

Çfarë pune të prish EVDAR KODHELI në Fier që në fushatën e 25 Prillit 2021 ishte pjesë e fushatës tënde, punoi personalisht për ty, madje të solli dhe shumë biznese sponcorizuese, që nuk e di askush ku perfunduan?

Po strukturat e kësaj dege, anëtarët dhe simpatizantet e shumtë, që ishin të gatshëm sa herë që të duheshin, dhe me çdo gjë qe të duhej, megjithë hallet e shumta që kishin vet, çfarë të kanë bërë?

Çfarë pune të prish RESMI SHANAJ në Mallakastër që të mbeshteti pa kushte?

Çfarë të ka bërë EDUARD SHARKA,  që në zgjedhjet e 2021, punoi dhe kontribuoi aq shumë duke sjellë te PD mijëra vota, pa asnjë ndihmë nga ju?

Çfarë të ka bërë AUREL MALKO  në Divjakë që në çdo takim dhe çdo ditë, vetëm punonte për ty?

SOFIE ALUSHAJ in Patos, the respected and ubiquitous doctor and the respected democrats there, what have they done to fight them and put a candidate in front of them, so that Rama wins easily!

ERDIT HAZISAJ in Rroskovec and all those honorable and hard-working democrats of that area, who waited and escorted you as if you were a pasha, what have they done to you that makes you uncomfortable?

What have the democrats of this district done to you, raising you from nothing and taking you very high, where you didn't think!" , he writes in the post./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga