LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nothing new from the government front of Rama & CO" / Igli Cara: Corruption at all levels of government

2023-03-21 17:39:00, Politikë CNA

"Nothing new from the government front of Rama & CO" / Igli Cara:

The opposition candidate for the Durrës municipality, Igli Cara, reacted after the DASH report regarding the state of justice and the levels of government in Albania.

Cara, through a reaction, stated that corruption has become one of the basic characteristics of the government, taking justice out of the function.

Durrësi është shembull më i qartë i mënyrës sesi janë grabitur fondet publike, në emër të Rindërtimit; sesi është falur pasuria kombëtare, në këmbim të interesave klienteliste; sesi është tjetërsuar identiteti i një qyteti mijëravjeçar, për t'u zëvendësuar me projektet e Rilindjes urbane, që kanë deformuar trashgimninë kulturore dhe si pasojë edhe vetë historinë.

Korrupsion në të gjitha degët dhe nivelet e qeverisjes!

Ky është dhe një nga përfundimet më të rëndësishme të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, që rikonfirmoi edhe një herë tjetër se në Shqipëri nuk vepron ligji, as kur bëhet fjalë për vetë drejtësinë!

Asgjë e re nga fronti i qeverisjes së Ramës & CO!

Regretful for this reality that we have documented and denounced continuously, but full of confidence that we can change it, giving breath to Durrës, our unique city" , he said./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga