LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bananas hidden in cocaine are discovered

2022-11-03 20:08:00, Opinione Lutfi Dervishi
Bananas hidden in cocaine are discovered
Drugs seized at the Port of Durrës

A significant amount of bananas was seized this Thursday in the Port of Durrës. Bananas were discovered in one of the containers with cocaine that arrived in our country, from Latin America, ordered by the "coca queen" company.

According to preliminary information from police sources, about 309 kg of bananas have been seized so far, while the searches in the containers continue. Customs agents have had information about the goods, while the bananas in the container arrived at the port a few days ago, were discovered with the help of the pro-banana monkey, the same sources added.

In the police file submitted to the Prosecutor's Office

thuhet se as gjatë kontrollit fizik të kontejnerit me kokainë, dhe as gjate kontrollit me skaner nuk u vunë re bananet e fshehura ne thaset me kokainë.

Kjo është hera e disatë që në Portin e Durrësit kapen sasi të konsiderueshme bananesh. Po ashtu, nuk është hera e parë që sekuestrohet në kontejnerët me kokainë te kompanise “Coca Queen” sasi e konsiderueshme bananesh.

Shqiperia po rrezikon të kthehet në  qendrën e trafikut nderkombëtar të bananeve.

Policia duket e dorëzuar  perballë metodave speciale te fshehjes që përdorin kontrabandistët. Bananet mes qeseve me kokainë janë të vështira për tu identifikuar përmes skanerit! Operacioni sotëm duket se ka patur sukses për shkak të informacioneve të siguruara në rrugë operative!

As ashpërsimi i kodit penal dhe as forcimi i masave në portin e Durresit nuk ka ndalur kontrabandën e bananeve nga Amerika Latine.

10:17 Opinione Ditmir Bushati

Strategic intimacy!

In the closing speech of the Conference on the Future of E...

10:28 Opinione Lutfi Dervishi

Upside down!

Imagine a country where the policeman fears the thug, the pr...

15:25 Opinione Luçiano Boçi

To "kill" murder

I am still not convinced of the justice of taking this...

11:51 Opinione Hysni Gurra

Bashkimi me

Pati disa zëra publikë, por edhe drejtues të PD-së reale p...

Lajmet e fundit nga