LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

From Hysni Gurra/Now let's fill Basha's mind

2023-03-09 13:41:00, Opinione CNA

From Hysni Gurra/Now let's fill Basha's mind

Now let's fill Basha's mind

The Election Commissioner also spoke: Basha is the president of the DP.

Celibashi, in order to save his face as much as possible, made a justification: the de facto chairman may be Berisha, but the court recognizes Lulzim Bashe.

Now the most difficult task remains: to fill the mind of Basha who did not publicly resign a year ago and who is the chairman of the Democratic Party.

Let the few public supporters of Basha remember that Basha is the chairman of the Democratic Party.

Even Alibeu, who feels that he is the chairman of the DP, should be reminded, and why not Yuri Kim should hurry to meet the chairman of the DP - Lulzim Basha.

A jemi apo nuk jemi për shtet ligjor këtu?

Të sipër përmendurve mund t’u mbushet mendja lehtë se e kanë treguar që se kanë për zor, ëndrrën ta quajnë realitet dhe realitetin ëndërr.

Detyra më e vështirë është t’i mbushësh mendjen 2 milionë e gjysëm votuesve shqiptar që Basha është kryetari i PD-së.

Sepse demokratë e socialistë do të shohin në fleten e votimit që kryetar i PD-së është Lulzim Basha!

Celibashi bëri sot një interpretim tejet formal: kjo letër më vjen nga Gjykata.

E pra nga Gjykata që ka një vit që nuk pranon të shqyrtojë padinë e Edith Harxhit, rivale së Bashës në qershor të 2021!

Sa mirë që kemi reformuar drejtësinë dhe veçanërisht gjykatat se me ato të vjetra rrezik që PD nuk do të ekzistonte.

A ka tallje më të madhe me njerëzit?

Me insitucionin? Me veten?

Kryetar i PD- së Lulzim Basha?! Vetë Basha nuk ka guxim ta thotë këtë.

But it doesn't matter: his name will be on the ballot as DP chairman.

Just like in those cases when the voters have to choose between the candidates and the candidate who has passed away in time.

Time for a grace for elections, empowerment and pluralism! Amen!

11:15 Opinione Lutfi Dervishi

Elefanti apo miu?

Gjykatësi po shihte vëngërr në drejtim të dy palëve që...

13:22 Opinione Artan Fuga

Cross traffic

I will continue to present the 12 parameters I have to vote ...

Lajmet e fundit nga