LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The masks of Rama's deputy minister who behaved like a "protester" when he was with Endrit Shabani

2023-03-10 15:05:00, Opinione Andi Bora
The masks of Rama's deputy minister who behaved like a
Endrit Yzeiraj

The masked person you see in the photo is Endrit Yzeiraj. For 3 days he holds the post of deputy. Minister of Finance, while 3 years ago, he held the "post of a protester" indignant about the demolition of the theater.

This masked face in the photo, 3 years ago, on May 17, 2020, incited a crowd of people to leave the protest against the demolition of the theater, mqs at the time I was reporting for Top Channel.

Surrati i mbuluar i Endrit Yzeirajt, që sot është pjesë e kabinetit qeveritar, nuk arrinte të dallonte punën e një gazetari, në pikën e vapës, e që deri në orën 3 të mëngjesit, datën kur teatri u shemb, kishte qenë aty, si individ, i shqetësuar për atë që po ndodhte.

The masks of Rama's deputy minister who behaved like a

Siç thoshte Jovan Bregu, gjysma e trurit i punon për shifra, gjysmën tjetër e ka asfalt. Por kam dyshime që dhe edhe ajo e shifrave, është asfaltuar.

Ditën kur teatri u shemb, Zv. Ministri i sotshëm nxiti një turmë që atëherë, më kanë shpëtuar kolegët gazetarë dhe operatorë, nga një dajak i lezetshëm në sy të kordonit policor. Arsyeja që kjo ishte gati të ndodhte, ishte për shkak se Yzeiraj, kohë pas kohe, lehte si qen që pas tre vitesh të shpërblehej me post në ministri.

I am convinced that the masked muzzle, which today wears another mask, is not good with numbers. Despite the government reward, he has not done the calculations well. I think it will fail...

Mr. Deputy The minister knows very well what I told him some time after the ugly event with him as the author inciting the violence: "Be careful with journalists, don't dare to attack them, because they are great support at one time or another, for many factors of the media landscape in Albania".

Mr. Yzeiraj, unfortunately the theater collapsed, while I wish you that your castle does not collapse.

15:48 Opinione Ardi Stefa

Mësuesit mjeranë!

Mjeranë? Po vërtet mjeranë! Pa personalitet, pa dinji...

11:15 Opinione Lutfi Dervishi

Elefanti apo miu?

Gjykatësi po shihte vëngërr në drejtim të dy palëve që...

13:22 Opinione Artan Fuga

Cross traffic

I will continue to present the 12 parameters I have to vote ...

Lajmet e fundit nga