LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grida excited only her friend today

2022-11-08 15:24:00, Opinione Alban Mesi
Grida excited only her friend today
Grida Duma, former deputy

While we all expected Grida to kill Pasha, as was announced yesterday, today Grida Duma announced his departure from politics and the release of the mandate of the deputy.

With the theatricality that characterizes him, he announced to the journalists in an extraordinary conference and read them a long draft.

He talked about battles, but forgot to clarify that they were all lost battles.

Grida was never part of any winning team in DP.

Promoted in politics by the scumbags of her friends, Grida could never represent anyone else.

E kotë të listojmë paragrafet kaps të moralitetit për të cilin foli Grida kur çertifikoi lajmin që ajo vetë përhapi ditën e djeshme.

E kotë të mundohemi të analizojnë se cila ish balta që qenkësh hedhur "padrejtësisht" mbi Gridën.

Grida është shembulli tipik i "politikanit" që nuk justifikon dot asgje.

Grida nuk justifikoi dot kurrë as mënyrën sesi hyri në politikë, as se cili ish kontributi mbi të cilin furnizoi karrierën personale, as luksin e veshjeve të ndërruara çdo ditë, as kostot e eventeve persobale në akademira pa objekt.

Grida u rrek të justifikonte ikjen.

Grida nuk ka asnjë betejë personale që të mund tua listonte sot atyre që u shkruajti e ju drejtua me një fjalim patetik, të shtirur dhe fals.

Grida nuk iku sepse u humbi shpresa demokratëve. Grida është një nga ata që kontribuoi në vrasjen e shpresës.

Grida është pjesë e humbësave recidiv që kanë kapur nga fyti partinë e idealeve të mëdha.

Grida është modeli që duhet refuzuar dhe jo shembulli për t'u imituar.

Grida nuk iku për ideal!

Iku sepse e kuptoi që PD-ja tashmë është lopa të cilës nuk ka çfarë ti mjelë më.

Modeli "Grida" është model pragmatist që ndjek gjithmonë kontratën me lekun.

Grida ndoqi lekun!

Grida i përket një grupi personazhesh që mandatin e deputetit po e shfrytëzojnë cdo sekondë për qoka shokësh. Kontributi në PD për ta, është shoqnia me ta.

Kështu ndodhi me zgjedhjen e Presidentit! Kështu ndodhi me avokatin e popullit!

Grida dhe shoqnia e Gridës janë specie pa asht politik, pa ideale dhe pa dhimbje të sinqerta.

Modeli "Grida" nuk di të kuptojë çdo të thotë emocioni për fitore të grupit politik, sepse bota e Gridave fillon dhe mbaron tek përfitimi personal.

To the group to which Grida belonged and belongs, were and are the failure of the causes of the cafes they belong to.

That's why Grida "excited" today only his company. This was the show that was offered to us today by Grida and Grida's company.

10:17 Opinione Ditmir Bushati

Strategic intimacy!

In the closing speech of the Conference on the Future of E...

Lajmet e fundit nga