LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The crooked wood, the empty cans and the dog's tail!

2023-02-01 23:03:00, Opinione Ilir Levonja
The crooked wood, the empty cans and the dog's tail!
Illustrative photo

This Alibeu or Bardhi are an absolute minority of the democrats. Not even a minority, they are simply that twisted tree of Mato Gruda, the symbol of the superstition he had in mind for the ballistas. It's just some empty cans that are tied to the dog's tail to make noise around the neighborhood. However, Rama was granted the right of interpellation in relation to the McGonigal scandal. So for the same reason that expelled Sali Berishen and four democrat MPs, he accepted Alibeu and Bardhi.

Në fakt nuk i ka pranuar as këta, por po tall b*thën me demokratët, madje me çdo zë kundërshtar, qofshin këta edhe nga të majtët e tij apo ajo shtresa gri, pjesa pa parti. Madje edhe Alibeu dhe Bardhi e dinë këtë, por u pëlqen. E dinë këtë nga gjoja konsensusi për reformën zgjedhore, për gjoja ligjin e hapjeve të dosjeve etj., por u pëlqejnë lojrat bizarre.

Nga ana tjetër mllefi pervers i humbësit i cili është totalisht i mbytur nga sindroma e fëmijës me lodrat e veta. Dhe ky nuk është më problem apo ngërç demokrat, por problem shëndetësor individual. Të paktën kjo kohë po i rrëfen demokratëve se sa duhet të luftojnë për dinjitetin e humbur të tyre. Të paktën po u rrëfen faqe burrash shqiptarëve, se sa të frikshme bëhet partitë kur shkelin me dy këmbë statutet e tyre. Të paktën po u rrëfen të lëkundërve se sa dyfish duhet të angazhohen në domosdoshmërinë e ndërrimit të pushtetit për të mos parë shfaqe kaq banale në jetën e tyre.

Madje edhe KQZ-ja pikërisht kanaçeve po përpiqet t'i jap të drejtën e vulës pavarsisht verdiktit të Gjykatës së Tiranës. Këto kanaçet kanë filluar ta mësojnë mirë propagandën e padronit të tyre, aq sa sot kanë njëjtëzuar Saliun me Ilir Metën. Se gjoja kjo aleancë është në dëm të demokratëve, megjithëse ndenjën dhe hynë në zgjedhjet e fundit në aleancë me gruan e Ilir Metës. Madje edhe prokuroria e posaçme që ju e njihni me emrin SPAK, pikërisht këtyre hiçëve u kërkoi me shkrim që të paraqesnin gjoja akuzën që kishin për Ramën në lidhje me çështjen McGonigal.

A do e thërrasi SPAK-u Ramën? As mos e çoni nëpër mend.  E dinë dhe këta, apo ky Bardhi këtë e di mirë, por i pëlqen loja. Kurse për sytë e shqiptarëve është koha e përkryer për të kuptuar banalitetin historik që po kalojnë. Pa shtet, pa drejtësi, pa Kushtetutë, pa Kuvend, pa përfaqësim, pa të ardhura, pa perspektivë. Kosova e brishtë sapo i ngriti rrogat. Shqipëria rrezik të ngrejë një bord edhe për pagat. Madje sa për të kuptuar edhe pak më tutje, sot shtëpia e presidentit në detyrë, në Amerikë, Joe Biden, u bastis nga agjentët e FBI. Shtëpia verore që ai ka në shtetin Delawere.

The reason, it was rumored that Joe Biden kept secret documents there. A few months ago, former president Donald Trump found himself in the same position. His home in Palm Beach, Florida, was raided by FBI agents. State documents belong to the state, they are not personal. There is a legal violation. But in the shit of our country, there is no son of a whore to touch Edi Rama. (An expression borrowed by Edi Rama himself). Now, how much do these cans represent you, how serious and how many fair conclusions will be given tomorrow by the Assembly and this SPAK that you are waiting for, is a mess. What's going on is nothing else, a low game as usual in that crappy country of yours. Not Albania, but your shit country. And damage to Edi Rama's democracy.

15:24 Opinione Agim Xhafka

Për Korçë me motorr

Kur punoja te gazeta “Koha Jonë” kisha një motor as të madh,...

08:22 Opinione Ola Xama

The casino scandal

The folly of gambling! Finally, the newest casino has ope...

Lajmet e fundit nga