LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zhvatnin dhe grabitnin qytetarët te Liqeni i Tiranës/ Gjykata lë në burg dy policët

2022-11-28 11:16:00, Kronika CNA

Zhvatnin dhe grabitnin qytetarët te Liqeni i Tiranës/ Gjykata lë

Gjykata e Tiranës ka vendosur  masën ‘arrest me burg’ për dy efektivët Saimir Muzikanti dhe Serxhio Cani.

Dy efektivët e policisë janë arrestuar  dy ditë më parë në Tiranë, pasi u morën me forcë një shumë parash dy personave në zonën e liqenit artificial.

Saimir Muzikanti 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe Serxho Cani, 22 vjeç me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë nr.1.

Serxhio Cani ka mohuar se është përfshirë në grabitje. Por, provat e mbledhura nga kolegët e tij dhe oficerë të Agjensisë së Mbikqyrjes Policore hedhin poshtë qëndrimet e 22 vjeçarit.

Ndërsa Saimir Muzikanti i kryente grabitjet gjatë kohës që ishte në krye të detyrës, gjë që faktohet edhe nga dëshmia e tij.

“Sa herë që isha turni i tretë në punë merrja në telefon Serxhion dhe i thoja hajde dalim nga Liqeni. Për shkak të kredisë që kam detyrohesha t’u merrja paratë me zor qytetarëve. Këtë gjë e kam bërë në bashkëpunim me Serxhion”, ka dëshmuar ai./CNA.al

20:09 CRIME

Tregu

Kokaina zakonisht mbërrin me kontejnerë në disa porte ...

17:40 CRIME

Italia e njeh si

“Shefi”. Kështu e quajnë njerëzit e tij. Është emri i ri m...

Lajmet e fundit nga