LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet vrasja e “Arjanit të Vogël”/ Autoritetet belge gjejnë porositësin dhe ekzekutorët

2022-11-28 23:25:00, Kronika CNA

Zbardhet vrasja e “Arjanit të Vogël”/ Autoritetet belge

Autoritetet belge kanë zbardhur vrasjen e Arjan Spahiut, i cili u ekzekutua në vitin 2020 në Bruksel.

Vrasjen e “Arjanit të Vogël”, autoritetet belge dyshojnë se e ka porositur Franc Çopja nga Elbasani, i cili prej vitesh jeton në Dubai.

Përsa i përket ekzekutorëve, belgët akuzojnë Florenc Meçen alias Gega si dhe Elvis Muratin, të dy të dyshuar si të arrestuar në Spanjë e Gjermani.

Mendohet se prishja e pazareve ka qenë arsyeja e përplasjeve të Çopjas me kreun e klanit kundërshtar, Erjon Alibej, i njohur me nofkën “Krymi”.

The latter took the leadership of the group after the murder of his brother Endri Alibej or "Tarzan", his uncle Arben Dylgjeri and a Turkish citizen in December 2018, in the "Bradashesh massacre".

"Arjani i Vogël", krushk with Erjon Alibejn, was considered as the financier of the group.

We recall that Spahiu was executed in a mafia ambush on November 28, 2020 in the capital of Europe.

He was shot as soon as he left a bar in the Molenbek area. The 38-year-old was in the company of his friend, Florian Narazani./ BA - CNA.al

Lajmet e fundit nga