LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

He killed the pregnant woman/ Conversations before the crime become clearer: I prayed to him, I sat on his knees...

2022-12-07 13:11:00, Kronika CNA

He killed the pregnant woman/ Conversations before the crime become clearer: I

Hamide Magashi was shot dead on the evening of November 30 in Pristina, Kosovo by her ex-husband, Sokol Halili. The latter ended his life a few hours after committing the act.

The couple had separated and had a conflict for several months. Two days after the murder of the 35-year-old woman, Sokol Halili killed himself in his home, where he was surrounded by the police who wanted to arrest him.

But before he was killed, he had left a long letter for his family where he explained the whole story of his conflict with his ex-wife Hamide Magashi.

Në letër përmendet edhe momenti i vrasjes, ku ndër të tjera ai thotë se i ishte ulur në gjunjë Hamidesë dhe i kishte kërkuar që të ktheheshin bashkë. Por sipas letrës së tij, 35-vjeçarja nuk kishte pranuar dhe ai e kishte qëlluar me armë duke e lënë të vdekur në vend.

“I jam afruar dhe i kam folur dhe e kam lutur me fjalët më të mira për mos ta lënë fëmijën jetim dhe e kam lutur me fjalët më të mira m’u bo mirë dhe i jam lutur, i jam përkulur dhe i kam rënë në gjunjë dhe aty për aty më tha ktij fmis i jep gji nana jote po fmis un duhet mi jap gji dhe të kom kallxu ske desht me marr vesh edhe tash edhe ni seanc e ki të gjyqit edhe fmija më takon mu edhe ti ban shka dush se unë të kom kallxu për pun të fmis pik për pik kto fjal të fundit nashta nuk kom mujt e nuk mujmi kallxu po përafërsisht rreth ksaj temës e rreth kti muhabeti të fmis ja kan fjalt dhe kur më tha aty për aty për thmi ashtu un i kom kallxu se nuk muj ashtu me lan thmintem dhe në moment e kom nxjerr alltin dhe i kom shkrep dy herë në gjoks dhe kur ka ra në tok i kom shkrëp edhe një her në kok dhe kom pas qef mja pa ceremonin e vorrimit dhe kom pas qef me pa a po flitet najkun fjala e vërtet se kom mujt me shkukry për kry me ta po kom pas qef me pa edhe me ni qysh po shkon e vërteta dhe gjith mediat dhe televizori dhe gjith njerëzimi të familjes saj dhe të tjerët qëkan fol me fjal të njerzve të familjes saj në asni moment nuk asht fol e vërteta", it is said, among other things, in the long letter that Sokol Halili left behind. /CNA.al Source: Express newspaper

Lajmet e fundit nga