LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vihen në pranga 2 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër/ Për çfarë akuzohen

2022-09-26 15:53:00, Kronika CNA
Vihen në pranga 2 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1
Foto ilustruese

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban pranë DVP Korçë bënë arrestimin në flagrancë, për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt", të shtetasve:

- F. L., 53 vjeç, banues në Pogradec, pasi u kap në rrugën Qafë Plloçë-Pogradec, pranë fshatit Buçimas, duke drejtuar pa leje një motoçikletë tip "Suzuki", pa targa dhe pa dokumentacionin përkatës;

-B. M., 29 vjeç, banues në fshatin Zvezdë, Maliq, pasi u kap në aksin Korçë-Dishnicë, duke drejtuar automjetin tip "Benz", në gjendje të dehur.

Specialists for the Investigation of Crimes at the Devoll Police Station referred the materials to the Prosecutor's Office and the criminal proceedings began in a free state for the citizen QS, 64 years old, resident in the village of Eçmenik, Devoll, for the criminal offense "Destruction of property by fire". This citizen lit a fire to burn grass on his land, and as a result of the spread of the flames, fruit trees, owned by three other citizens, were partially burned.

The materials were passed to the Prosecution Offices of the Judicial Districts of Pogradec and Korçë, for further action.

 

Lajmet e fundit nga