LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

He returned without a heart from Spain/ Family members of Saimir Sula, protest in front of the Ministry of Justice

2023-01-22 16:35:00, Kronika CNA

He returned without a heart from Spain/ Family members of Saimir Sula, protest

The family members of Saimir Sula have come out to protest in front of the Ministry of Justice, the young man who died in the 'Hospital Del Mar' hospital in Barcelona, ??Spain and came to Tirana without a heart.

The absence of the heart was found in Tirana and the family members want the truth to be revealed and justice for Saimir Sula.

The young man's sister has asked for DNA to be taken for the heart that the Spanish authorities claim is Saimir Sula's.

He returned without a heart from Spain/ Family members of Saimir Sula, protest

"Pretendohet që kjo zemra e derrit, e ruajtur në një spital në Barcelonë, ka qenë e sëmurë. Prendohet që ka pasur një sëmundje, ndaj thonë që është zemra e Saimirit. Në këtë mënyrë ata pretendojnë se Saimiri ka qenë i sëmurë, por nuk ka qenë kuruar. Por dokumentet nuk gënjejnë. Kjo zemër ka vdekur më 22 prill, kur Saimiri ka qenë gjallë dhe nuk ka qenë fare në spital. Saimir ka ndërruar jetë më 9 maj. Pas dy vitesh, ata u kujtuan, autoritetet spanjolle që u kapën në shkelje, për trafik organesh dhe thanë ua ja ku e keni zemrën këtu. Kjo është një lojë për të arshivuar rastin dhe kjo gjë ndodhi. E arshivuan në qershor, ne e kemi hedhur në apel. Presim që Apeli të na e rikthejë dhe të na bëjë ADN-në. Zoti Manja këtu nuk na jep asnjë lloj shpjegimi, asnjëherë nuk ma përgjigjet. Duam që zemra të vijë në Shqipëri dhe ta bëjmë ADN-në këtu sepse duke qenë se atje u vra, u fsheh zemra e u trafikua, logjikisht mund edhe të falsifikohet AND-ja. Ku është zemra e Saimirit? Nuk ka investigim, nuk ka asnjë marrje në pyetje, asgjë”, theksoi ajo ndër të tjera./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga