LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

They distributed cocaine and cannabis in the premises of a bar/ Three people were arrested in Korça, one person is under investigation

2023-02-06 15:25:00, Kronika CNA
They distributed cocaine and cannabis in the premises of a bar/ Three people
Illustrative photo

Following the work to prevent and combat the criminal activity of distributing hard drugs, the specialists for the Investigation of Illegal Traffic and Narcotics of DVP Korçë, under the direction of the Prosecutor's Office at the Korçë Judicial District Court, finalized the anti-drug operation coded "Network" , as a result of which citizens were caught and arrested red-handed:

R. A., 46 vjeç, N. K., 27 vjeç dhe V. Sh., 27 vjeç, banues në Korçë. Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. K., 22 vjeç, banues në Korçë.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit R. A., në lagjen nr. 18, Korçë, i kanë gjetur atij një sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike kanabis, të cilën dyshohet se ia kishte blerë shtetasit V. Sh., në lokalin e shtetasit N. K. 

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e këtij lokali, u gjetën sasi lënde të dyshuara narkotike kanabis dhe kokainë, të ndara në doza, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu, nga veprimet hetimore rezultoi se shtetasi A. K. ishte në dijeni të veprimtarisë kriminale që ushtrohej në këtë lokal, por nuk kishte kallëzuar krimin tek organet policore.  

The investigative actions for the full documentation of the criminal activity of these citizens continue.

Lajmet e fundit nga