LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Prosecutor Sukaj is connected to the crime"/ Ardian Çapja: If the murder of Ravik Gurra is revealed, treasures will be discovered

2022-11-21 14:56:00, Kronika CNA

 

"Prosecutor Sukaj is connected to the crime"/ Ardian Çapja: If

Ardian Çapja made strong statements today in front of the jury.

Although in the capacity of the defendant, he has asked the prosecutor of SPAK, Behar Dibra, to reveal the murder of Ravik Gurra, the murdered lawyer in Elbasani, because according to him, it would reveal great treasures.

Çapja has issued accusations against the prosecutor of Elbasan, Ritvan Sukaj, saying that he is connected to the crime.

His statement to GJKKO

Unë deklarohem i pafajshëm për të gjitha akuzat që më ka ngritur prokuroria, çdo gjë është bërë për të dëmtuar imazhin tim. Në 2005 më është vrarë vëllai dhe ne si familje ja kemi lënë në dorë drejtësisë.  Jam shoqëruar në polici për vrasjen e 15 gushtit 2012 ndërkohë që unë po vija nga Maqedonia. Deri në datën 13 gusht të atij viti kam qenë me pushime në Greqi. Më pas kam vendos me ik në Maqedoni më ble kaldaja, ishim 4 veta mes tyre edhe nipi Florenc Çapja.  Pa hyrë në Elbasan na ka ndaluar policia, dhe na kanë marrë në pyetje, aty kam marrë vesh që kush ishte vrarë. Nuk njoh asnjë nga të dyshuarit e tjerë nuk kam asnjë lidhje me ta. Prokuroria na bllokoi pasaportat dhe ndaluan nipin tim Florencin.

Prokurori Ridvan Sukaj është i lidhur me krimin, i kam kërkuar që të zbardhen ngjarjet e mia që më janë bërë 3 atentate 2 në 2017 dhe një në 2020 me snajper. Pas masakrës së 3 shkurtit 2016 unë nuk kam dal më nga shtëpia.

Vrasja e avokatit Ravik Gurra lidhet me masakrën e 3 shkurtit. Prokurori Ridvan Sukaj nuk na ka marrë dëshmi për ngjarjen e 2016 dhe kjo është hakmarrje e Sukajt ndaj nesh. Hetimet vazhduan për 2 vite dhe nuk arritën të zbulojnë asgjë. Këtu ka filluar manipulimi dhe orientimi i hetimeve. Unë skam lidhje me vrasjen e 2012 sepse kjo vërtetohet nga qelizat telefonike që kam qenë jashtë vendit. Këtë manipulim e ka bërë prokurori Ridvan Sukaj.

I heard in the media that you, prosecutor Dibra, are investigating the murder of my lawyer Ravik Gurra, you have three phones, you have my file, find out who killed the lawyer, do justice. If you solve the murder of lawyer Gurra, you will discover treasures. Politics in Elbasan is linked to crime. Start the investigation right there. Open Ravik's investigation, there you have the whole truth. Don't laugh, prosecutor, when I wanted to file a complaint against prosecutor Ritvan Sukaj, you ran away from the office. I am fairer than justice itself. /CNA.al

Lajmet e fundit nga