LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

They produced and sold drugs/ Husbands and their son were arrested in Elbasan

2022-09-26 12:09:00, Kronika CNA
They produced and sold drugs/ Husbands and their son were arrested in Elbasan
Photo from the arrest

The police operation coded "Relatives" is finalized, thanks to which three people, two husbands and their son, were arrested.

Specifically, the Blues have handcuffed the citizens with the initials I. Ç., 46 years old, M. Ç., 41 years old (wife) and the young D. Ç., 23 years old (their son).

From the investigative actions, it is suspected that these citizens, in cooperation with each other, carried out criminal activities in the field of narcotics. 

Gjatë kontrollit në dy banesa në përdorim nga kjo familje, në Gramsh, janë gjetur dhe sekuestruar 5 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, që dyshohet se janë prodhuar dhe përgatitur për shitje nga 23-vjeçari dhe prindërit e tij. 

Gjithashtu, gjatë kontrollit të dy banesave u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe një sasi municioni luftarak.

Ndërkaq, materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga