LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"It is not resolved with 100-day ultimatums"/ The disappearance of Ervis Martinaj, Klodiana Lala shows who is "Pandora's Box"

2023-02-05 08:58:00, Kronika CNA
"It is not resolved with 100-day ultimatums"/ The disappearance of
Klodiana Lala, journalist

The disappearance of Ervis Martinaj still remains one of the main challenges of the country's police, which has not yet put an end to doubts as to whether the much-wanted man is alive or dead.

Journalist Klogiana Lala says that in order to prove his murder, the body must be found, which would also be confirmed by the DNA, otherwise there is no reliable evidence whether he is alive or not.

But the journalist further added that for the full clarification of the story, "Pandora's Box" is the former officer, Jeton Lami, a person who accompanied Ervis Martinaj.

Gjatë një interviste, Lala tha se ngjarje të tilla zbardhen vetëm me hetime të plota e jo me ultimatum 100-ditore, siç vendosi kryeministri Rama para disa kohësh.

Sa herë ka një ngjarje të një grupi kriminal, sa herë ka tentativa për t’u vrarë këta peshqit e mëdhenj të krimit, ka një punonjës policie të përfshirë në ngjarje. Të korruptuarit brenda policisë, vijojnë e dalin çdo ditë në pah. Kryeministri mendon se ngjarje të rëndësishme kriminale mund të zgjidhen me 100 ditësha. Martinaj ishte një njeri me rëndësi dhe dispononte resurse të rëndësishme financiare. Që kur ndodhi masakra e ish-bllokut, Martinaj u ekspozua shumë. U ekspozua edhe me shumë me dëshminë e Dumanit.

Autoritetet janë shumë larg për zbardhjen e ngjarjes lidhur me zhdukjen e Martinajt. Ka shumë kolegë që thonë se Martinaj është rrëmbyer dhe vrarë, por unë do e thosha diçka të tillë vetëm nëse do të kisha një provë të fortë për këtë gjë. Autoritetet janë larg të siguruarit prova konkrete. Në këtë histori ka pasur aq shumë detaje ku të gjithë pretendonin se dinin gjithçka, por duhet të jemi me këmbë në tokë, kur një eprson zhduket, nuk ka trup, nuk ka krim. Kundërshtarët e bënë trofeun e tyre dhe i dërguan mesazh Martinajt, që ne të vrasim në derë të shtëpisë.

Martinaj, with each passing day, the chances that he staged the event begin to fade. The only proof is Martinaj's body, if I don't have that, all the rest is unproven. Jeton Lami I think is Pandora's Box. For as long as he accompanied him, he knows everything about Martinaj, where he accompanied him, with whom he met, etc.", said Lala./ CNA.al

Lajmet e fundit nga