LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër ngarkesë droge në Selanik/ Arrestohen 2 shqiptarë, njëri i shpallur në kërkim

2022-11-25 12:51:00, Kronika CNA

Një tjetër ngarkesë droge në Selanik/ Arrestohen 2

Një tjetër ngarkesë droge është kapur sot në Selanik, kun ë prang aka përfunduar një shqiptar i shpallur në kërkim.

Gjatë një operacioni të policisë greke, ata kanë sekuestruar brenda një banese 41 pako me 34 kg 444 gram marijuanë, 1.67 gram kokaine, 2 peshore elektronike dhe 4 celularë.

Në pranga përfunduar dy shqiptarë, 29 dhe 31 vjeç.

31-vjeçari rezulton të jetë shpallur në kërkim, pasi kishte dy dënime me 14 dhe 6 vjet burg, si dhe një gjobë prej 70 mijë eurosh për trafikim emigrantësh.

We remind you that only during the month of November, around 155 kg of marijuana were seized in Thessaloniki, where the patrons of the operations were Albanian citizens. /CNA.al

Lajmet e fundit nga