LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Looking for drug trafficking with the "Habilaj" group/ The former police chief of Dhërmi is arrested

2022-08-11 21:31:00, Kronika CNA
Looking for drug trafficking with the "Habilaj" group/ The former
Sokol Bode with the Habilaj group

The former head of the Dhërmi Police station, Sokol Bode, fell into police custody this evening.

It is learned that the Blues have made it possible to arrest Bode in Berat and are transferring him to Tirana.

He was sentenced by the GJKKO in absentia to 12 years in prison for involvement in drug trafficking.

The former police chief was included in the "Habilaj" file. His photos with the Habilaj brothers made the rounds of the network, at the time of the publication of the scandal.

Ndaj tij rëndon akuza se e mosveprimit dhe lejimit të trafikut ndërkombëtar të drogës, të udhëhequr nga Habilajt në drejtim të Italisë./ B.A. – CNA.al

19:41 CRIME

U bllokuan në

Dy turistë francezë kanë mbetur të bllokuar në "Kanion...

Lajmet e fundit nga