LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërruan jetë në rrethana misterioze/ Prokuroria e Durrësit mbyll hetimet për 4 rusët

2023-05-28 10:27:00, Kronika CNA

Ndërruan jetë në rrethana misterioze/ Prokuroria e Durrësit

Prokuroria e Durrësit ka pezulluar hetimet për vdekjen e katër shtetasve rusë në Golem në 15 tetor 2021.

Sipas gazetares Klodiana Lala, pezullimi i hetimit ka ardhur për shkak se Rusia nuk i ka kthyer përgjigje letërporosive nga autoritet shqiptare të cilat kërkuar informacion për autopsinë e 4 viktimave dhe për të kaluarën e tyre.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 15 tetor 2021 në pishinën e mbyllur të një hoteli në Qerret, Kavajë, ku u gjetën të vdekur Sergei Burenkov, 60 vjeç, gruaja e tij Nataliia Burenkova, 58 vjeçe, vajza Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe dhëndri Nikita Belousov, 37 vjeç./CNA.al

Lajmet e fundit nga