LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lala zbardh detaje nga operacioni/ Droga ndërroi 14 ambiente, brodhi dy muaj në të gjithë Shqipërinë

2022-11-25 22:35:00, Kronika CNA
Lala zbardh detaje nga operacioni/ Droga ndërroi 14 ambiente, brodhi dy
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë të tjera detaje në lidhje me drogën që u sekuestrua nga operacioni i SPAK në bashkëpunim me DEA-n amerikane dhe policinë malazeze.

Lala tha në emisionin "Çim Peka Live" se droga ka hyrë në territorin shqiptar dy muaj më parë dhe ka bredhur në të gjithë Shqipërinë.

Sipas saj, droga kja ndërruar në total 14 ambiente para se të sekuestrohej nga autoritetet.

"Droga ka bredhur dy muaj në të gjithë Shqipërinë. Ka ndërruar 14 ambiente. Është bllokuar për dy muaj rresht në Shipëri dhe është ndjekur teksa bëhej lëvizja në mënyrë që të kapej atje ku kishte destinacionin”, theksoi ajo.

Ndërkohë, kujtojmë se droga e përzier me pleh kimik kishte kaluar në portin e Tivarit në korrik të këtij viti. Që prej asaj kohe autoritetet e mbajtën nën vëzhgim dhe me anë të përgjimeve zbuluan laboratorin e kokainës në Fier.

Gjatë këtij operacioni u vunë në pranga shtetasit Zenel Çervanaku, Viktor Çervanaku, Denilson Çervenaku, Enxhi Ferhati, Klajdi Vrioni (Kodra), Redion Meshi, Marildo Rona, Nikolin Gjolena, Julian Malaj dhe Bledar Matoshi, ndërsa është shpallur kolumbiani Zaimir Rodrigez./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga