LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

He turned the flats into "bari houses"/ The 25-year-old wanted man was arrested

2023-02-06 16:00:00, Kronika CNA
He turned the flats into "bari houses"/ The 25-year-old wanted man was
Illustrative photo

A wanted citizen is located, caught and handcuffed, as part of the "Derveni" operation, which took place on November 10, 2022.

It is about the citizen with the initials KX, 25 years old, resident in the village of Halil, Krujë, who has previous criminal records.

25-vjeçari ishte shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Derveni”, të zhvilluar më 10 nëntor 2022, nga Komisariati i Krujës dhe shërbimet e DVP Durrës, pasi në bashkëpunim me 2 shtetas të tjerë (babai dhe vëllai i tij), kishin kultivuar në 2 ambiente të një banesë, në vendin e quajtur “Kodër Dushk”, në fshatin Derven, 206 bimë narkotike që u sekuestruan së bashku me pajisjet e tjera elektrike që i shërbenin kultivimit të bimëve narkotike në ambiente të mbyllura.

Vijon intensivisht puna për lokalizimin dhe kapjen e 2 shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor “Derveni”.

Ndërkaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga