LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kishin planifikuar një vrasje në Dibër/ Si e zbuloi SPAK planin e 4 djemve të arrestuar për kokainën në Fier

2022-11-27 17:36:00, Kronika CNA
Kishin planifikuar një vrasje në Dibër/ Si e zbuloi SPAK planin e
Klajdi Kodra

Pak ditë më parë 4 të rinj përfunduan në pranga të policisë në kuadër të operacionit të përbashkët të policisë shqiptare, malazeze dhe DEA-s amerikane, ku u zbulua dhe një laborator droge në Fratar të Fierit.

4 të djemtë u identifikuan si: Klajdi Kodra, Bledar Matoshi, Kid Koshena dhe Redion Meshi.

TV Klan raporton se këta persona kishin planfikuar të kryenin një vrasje në zonën e Dibrës. Ka qënë pikërisht ky informacion që është administruar nga policia dhe që i ka detyruar ata të ndërhyjnë menjëherë.

Arrestimi i djemve është bërë në rrugën e Arbrit, teksa të rinjtë po udhëtinin me një mjet të tipit “Range Rover”, në pronësi të Klajdi Kodrës.

Brenda makinës u gjetën 2 kallashnikov, 2 pistoleta dhe municion luftarak. 

Ky plan u zbulua nga SPAK dhe Policia e Shtetit, gjatë kohës kur djemtë ishin nën përgjim në kuadër të operacionit “Konsistenca”, ku u vunë  në sekuestro 430 kilogramë kokainë.

Kujtojmë se 3 të rinjtë janë emra të njohur për policinë (Bledar Matoshi, Kod Koshena, Klajdi Kodra), ishin emra të njohur për policinë, pasi më herët ishin arrestuar për vepra të ndryshme penale si: armëmbajtje pa leje dhe plagosje e rëndë.

"They were driving a vehicle, in which they were carrying 2 firearms, pistols, 4 citizens were arrested, 3 of them with criminal records, in the field of illegal possession of weapons and crimes against the person. The police also found 2 Kalashnikov firearms that one of the arrested persons possessed. A total of 4 firearms (2 pistols and 2 Kalashnikovs) were seized as part of this operation.

As a result of this operation, the citizens were caught red-handed and put in handcuffs: Bledi Matoshi, 33 years old; Kedi Koshena, 28 years old; Klajdi Vrioni (Kodra), 32 years old and Redion Meshi, 22 years old. The Police Services stopped the 'Range Rover' type vehicle, which these 4 citizens were driving, at the entrance to the village of Tujan, on the Arbër road" - it was stated in the police announcement. /CNA.al

Lajmet e fundit nga