LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet rreth 5 kilogramë heroinë në Morinë/ Arrestohet 42-vjeçari

2022-09-27 10:48:00, Kronika CNA
Kapet rreth 5 kilogramë heroinë në Morinë/ Arrestohet
Heroina e sekuestruar

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Risku”, në sajë të të cilit është kapur rreth 5.1 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike heroinë.

Në PKK Morinë, në hyrje të RSH-së, shërbimet e Policisë kaluan në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjetin tip "Golf 6", me drejtues shtetasin A. A., për të cilin disponohej informacion në rrugë operative nga Policia Kufitare.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në një çantë iu gjetën 5 kilogramë e 107 gramë lëndë e dyshuar narkotike heroinë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me 4 aparate celulare.

Në përfundim të veprimeve procedurale, specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin A. A. alias A. J., 42 vjeç, banues në Preshevë, për veprën penale "Trafikimi i narkotikëve". 

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga