LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kreu i Prokurorisë: Si u fuqizuan bandat shqiptare

2022-11-28 23:01:00, Kronika CNA
Ish-kreu i Prokurorisë: Si u fuqizuan bandat shqiptare
Ish-kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci

Ish-kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci, ka treguar mbrëmjen e sotme se si u fuqizuan bandit shqiptare.

Beci tha në emisionin “5 pyetjet nga Bbaramo” se shqiptarët nisën si “spaçatorë” dhe pasi kuptuan se ky ishte një aktivitet fitimprurës, shkuan në vendin e origjinës së drogës, në Amerikën Latine.

Kështu, ai theksoi se shqiptarët vendosën që ta blejnë dhe transportojnë vetë lëndën narkotike dhe u bënë vetë të parët në biznesin e errët të drogës.

"2-3 thousand Albanians have become residents in Latin America, they have gained strength in their finances, they have started to take over the market of the Western Balkans, but also many organizations in Italy. Previously there were transport insurers from Belgium and the Netherlands. Seeing that this activity was beneficial, they decided to go to the country of origin to buy and transport it themselves, now the Albanian traffickers do not want to share the profit. The Albanians, after being empowered, have also created their own structural organization", emphasized the former head of the prosecution./ BA - CNA.al

Lajmet e fundit nga