LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-drejtoresha e ARRSH-së sërish në SPAK

2023-02-03 11:11:00, Kronika CNA

Ish-drejtoresha e ARRSH-së sërish në SPAK

Ish-drejtoresha e ARRSH-së, Sonila Qato është paraqitur sot në GJKKO.

Qato dyshohet se ka shkelur barazinë me tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë.

Prokuroria e Posaçme ka gjetur elementë të veprës penale “shpërdorim detyre”, “shkeljes së barazisë në tendera”, “falsifikim i dokumenteve” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. ndërsa hetimi vijon për lotin e 7-të të rrugës Kardhiq-Delvinë me vlerë gati 60 mln euro./CNA.al

Lajmet e fundit nga