LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Serious crime against "Top Channel"/ Journalist Klodiana Lala reveals the dynamics of the event

2023-03-27 14:57:00, Kronika CNA

 

Serious crime against "Top Channel"/ Journalist Klodiana Lala reveals

Journalist Klodiana Lala spoke about the serious incident that happened in front of the "Top Channel" building, where the guard of the building was killed.

Lala emphasized that the facade of the second floor was shot with volleys and then the vehicle left on a secondary road and headed towards Kavaja, where it was found burnt.

"A vehicle stolen in Shkodër some time ago, came from the Kashari bridge. Fixed in the middle of the building, the whole facade of the second floor was shot, from about 15 m.

E them se media asnjëherë nuk është bosh dhe të gjithë ata që kanë qenë brenda kanë qenë të rrezikuar. Roja ka qenë brenda kabinës së tij dhe ka qenë i ulur. Njëri nga rojet në momentin që ka ndodhur sulmi është larguar për pak minuta.

Automjeti më pas është larguar në rrugë dytësore dhe ka marrë drejtimin drejt Kavajës, ku edhe është gjetur i djegur. Është qëlluar në ecje e sipër, pra nuk kanë zbritur në tokë. Hetuesit janë duke parë të gjithë dinamikën. Deri tani nuk mund të flasim për një autor në lidhje këtë ngjarje. Shihet si një sulm i hapur ndaj medias.

Today in the outer premises of Top Channel I have seen a cold climate and a climate of uncertainty. A Range Rover vehicle was used and burned in the middle of the road as if to say the crime is on everyone. Therefore, this event must be investigated because otherwise it can give voice to the crime to be repeated", said Klodiana Lala./ CNA

Lajmet e fundit nga