LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal / Shkrumbohet kati i dytë i banesës

2022-08-16 18:40:00, Kronika CNA

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal / Shkrumbohet kati i dytë i

Një shtëpi dy katëshe është goditur nga rrufeja në fshatin Drenovicë të bashkisë Dimal.

Si pasojë, kati i dytë i banesës është përfshirë nga flakët dhe është shkriumbuar plotësisht.

Banesa është në pronësi të shtetasit G. Golemi, i cili ndodhet emigrant në Greqi.

Personat që ndodheshin në katin e parë kanë dalë nga banesa pa lëndime, të ndihmuar edhe nga komshinjtë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve./ B.A. – CNA.al

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal / Shkrumbohet kati i dytë i

Goditet nga rrufeja shtëpia në Dimal / Shkrumbohet kati i dytë i

Lajmet e fundit nga