LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet banda e trafikimit të qenieve njerëzore/ Europol arreston 212 persona

2023-06-01 16:54:00, Kronika CNA

Goditet banda e trafikimit të qenieve njerëzore/ Europol arreston 212

Europol goditi një bandë të trafikimit të qenieve njerëzore, me aktivitet në 44 shtete.

Operacioni u zhvillua në datat 8-15 maj. Ai u drejtua nga Austria dhe Rumania, si dhe u koordinua nga Europol, Frontex dhe INTERPOL.

Si rezultat i operacionit, u kryen 212 arrestime, u identifikuan 1.426 viktimave, si dhe u nisën 244 hetime të reja.

Sipas Europol, në total janë monitoruar 8.644 fluturime, ndërsa në mënyrë aktive janë monitoruar 3.984 pika kufitare.

Gjatë operacionit, rreth 130.000 oficerë në mbarë botën kontrolluan, 1.6 milionë njerëz, 25.400 lokacione, 153.300 automjete dhe 72.850 dokumente./ CNA.al

Goditet banda e trafikimit të qenieve njerëzore/ Europol arreston 212

Goditet banda e trafikimit të qenieve njerëzore/ Europol arreston 212

Lajmet e fundit nga