LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjenden dy persona të pajetë në Korçë dhe Pogradec

2023-06-06 12:39:00, Kronika CNA

Gjenden dy persona të pajetë në Korçë dhe Pogradec

Dy ngjarje të rënda kanë ndodhur Maliq dhe Pogradec. Dy persona janë gjetur të pajetë.

Rreth orës 10:00, në fshatin Plasë, në rrugë, është gjetur i pajetë, pa shenje dhune në trup, shtetasi B. D., 63 vjeç, banues në fshatin Plasë.

Për këtë shtetas, ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Maliq, vëllai i tij, i cili ka deklaruar se 63-vjeçari ishte larguar nga banesa mbrëmjen e djeshme dhe sipas deklarimit të tij, B. D. vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Ndërsa rreth orës 11:00, në fshatin Udënisht, Pogradec, në banesë, është gjetur pa shenja jete, dyshohet e vetëvarur shtetasja A. V., 56 vjeçe.

Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

"Sot rreth orës 10:00, në fshatin Plasë, në rrugë, është gjetur i pajetë, pa shenje dhune në trup, shtetasi B. D., 63 vjeç, banues në fshatin Plasë.

Për këtë shtetas, ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Maliq, vëllai i tij, i cili ka deklaruar se 63-vjeçari ishte larguar nga banesa mbrëmjen e djeshme dhe sipas deklarimit të tij, B. D. vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Pogradec/Sot, rreth orës 11:00, në fshatin Udënisht, Pogradec, në banesë, është gjetur pa shenja jete, dyshohet e vetëvarur shtetasja A. V., 56 vjeçe.

Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupet hetimore po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjeve dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes së këtyre dy shtetasve.", njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga