LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

400 mijë lekë ryshfet për uljen e denim/ Gjyqtarja Vyshka mbetet nën arrest

2022-08-16 14:10:00, Kronika CNA

400 mijë lekë ryshfet për uljen e denim/ Gjyqtarja Vyshka mbetet

Gjykata e Posaçme e Apelit Kundër Korrupsionit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka.

Kujtojmë se me kërkesë të SPAK Gjykata e Posaçme ka vendosur më 22 korrik masën arrest shtëpie për gjyqtaren.

Të njëjtën masë vendosi dhe për Arben Tiranën, ndërsa për arrest me burg vendosi për Ilir Pashajn, Taulant Ramollari, e Xhuljo Musai.

Vyshka akuzohet për marrje ryshfeti kundrejt uljes së një dënimi./CNAa.al

 

Lajmet e fundit nga