LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

30 tons of cocaine, luxury cars, apartments under seizure / Karamuço: Dubai is no longer a safe haven, Albanians will also leave

2022-11-28 12:00:00, Kronika CNA

30 tons of cocaine, luxury cars, apartments under seizure / Karamuço:

Criminalistics expert Ervin Karamuço says that Dubai has already left the list of places where drug traffickers are sheltered.

According to him, this happened after the police operations undertaken there.

“Është një megaoperacion i disa shteteve evropiane, i DEA-s, janë futur edhe organet ligjzbatuese të Emirateve të Bashkuara, me sekuestrimin e 30 ton kokainë, shifër rekord, por edhe makinave të shtrenjta, shtëpitë e banimit dhe gjithçka. Ka pasur shumë të arrestuar, s’jemi në dijeni nëse ka shqiptarë.  30 tonë kokainë, është një shifër marramendëse, shkon deri në 1 miliard dollarë, mbase edhe më shumë. Është një shifër që jep një mësim shumë të mirë, që Dubai s’është më një strehë e sigurt për askënd. Ka ndryshuar qëndrimin ndaj grupeve të organizuara, tani jemi përpara një realiteti të ri, ku Dubai s’është më i sigurt për këto grupe dhe duhet të largohen nga ky vend”, është shprehur ai në MCN live.

According to him, the United Arab Emirates has been facing pressure for a long time, it was included by the European authorities in the gray list, it is returning to fiscal havens, where the money that is benefited from illegal activities is frozen.

"In the last operation, hundreds of luxury cars and apartments were seized, this shows that the cooperation will continue, and in this case the Albanians will also be involved. This is a little, but inevitable", Karamuço said further. /CNA.al

20:09 CRIME

Tregu

Kokaina zakonisht mbërrin me kontejnerë në disa porte ...

17:40 CRIME

Italia e njeh si

“Shefi”. Kështu e quajnë njerëzit e tij. Është emri i ri m...

Lajmet e fundit nga